harfbemanbot روبات جاسوس تلگرام

harfbemanbot سلام — هستم
روی لینک زیر کلیک کن و هر انتقادی که نسبت به من داری یا اعتراف و حرفی که تو دلت هست رو با خیال راحت بنویس و بفرست. بدون اینکه از اسمت باخبر بشم متنت به من می‌رسه. خودتم می‌تونی امتحان کنی و از همه بخوای راحت و ناشناس بهت پیام بفرستن، حرفای خیلی جالبی می‌شنوی.
https://telegram.me/harfbemanbot?start=N0123456Tc

شیوه‌ی بررسی روبات «حرف‌به‌من»

پس از پاسخ آقای شوکتی، تصمیم گرفتم که جزئیات بیشتری را در خصوص این روبات مطالعه کنم. برای نگارش مطلب قبلی، تصویر صفحه مشخصات روبات را نگاه کرده بودم، که همین الان هم به این شکل می‌توانید ببینید:

در بخش توضیحات، هیچ لوگو، آدرس سایت یا نام نویسنده ذکر نشده است. اطلاعات بیشتر را به یک کانال دیگر حواله داده است. من از این مرحله به بعد را ادامه نداده بودم. این بار لینک «اطلاعات بیشتر» را کلیک کردم و به صفحه زیر رسیدم:

نوشته‌اند «در حال حاضر هیچگونه تبلیغات و تبادل در برنامه کاری ما نیست» یعنی «در آینده خواهد بود». تبلیغات تجاری یک کار مشروع و قانونی است، ولی نه به هر قیمتی.

آدرس ایمیل hi@harfbeman.com برای تماس نوشته شده است. با دیدن اطلاعات، به نظرم آمد که دیگر کار تمام است و می‌توانم کامپیوتر را خاموش کنم، ولی آدرس harfbeman.com در مرورگر نشد. با استفاده از سامانه اطلاعات هویتی WhoIs اطلاعات سایت را نگاه کردم. به عنوان مثال، آدرس ثبت‌کننده را با عبارت

 Registrant Street: thran. blvar afrygha. kh tndys. mvssh hmshhry

می توانید در مشخصات هویتی سایت ببینید.

سایت مربوط به روبات تلگرام حرف به من harfbeman.com در تاریخ ۲ خرداد ۱۳۹۵ ایجاد شده است و پس از جذب این همه کاربر در کانال، و آغاز درآمدزایی و عضویت ویژه هنوز حتی یک صفحه به عنوان معرفی گروه و اعلام سرویس‌ها ساخته نشده است. دلیلش این است که:
گردانندگان روبات، به قدری غرق در خلاقیت‌ها و هیجانات ناشی از افزایش انفجاری کاربران و لذت درآمد از آن، شده‌اند که دیگر برای چنین چیزی وقت ندارند و اهمیتی برای‌شان ندارد.

توضیح تکمیلی: سایت را در تاریخ ۱۲ مهرماه ۱۳۹۵ هم برای بررسی دوباره باز کردم. هیچ سایتی ایجاد نشده است و همه چیز بی‌پشتوانه و دروغ است. قطعا ۴ ماه زمان برای طراحی یک سایتی که لااقل ۴ تا صفحه داشته باشد، کافی بوده است.

همین که شما آدرس یک سایت را در شناسنامه کانال تلگرام ببینید و خیال‌تان راحت بشود که این کانال، صاحب و مسئول دارد، ولی در واقعیت، هیچ اثری از سایت نباشد، این کار، فریبِ مشتری است. به خصوص زمانی که به تصریح گردانندگانش، کسب درآمد از کاربران آغاز شده باشد. لااقل می‌توانستند «فقط یک صفحه» درست کنند و داخلش بنویسند «سایت در فلان تاریخ آغاز به کار خواهد کرد»

 

متن مقاله را در نشانی زیر ببینید http://m0911.com/2626

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.